Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Zájazd na Tahiti, Zájazd na Mooreu, Zájazd na Bora Bora, Sprievodca Francúzskou Polynéziou, Sprievodca ostrovom Tahiti, Sprievodca ostrovom Moorea, Sprievodca ostrovom Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná dovolenka, Dovolenka na mieru, Zájazd na mieru, Exotika, Exotický raj, Tropický raj, Raj na zemi, Posledný raj, Tahiti Tourisme, Air Tahiti Nui, Air Tahiti

© 2024 Stingray Studio

Bezpečnosť na Bora Bora

Ostrov Bora Bora a vôbec celá Francúzska Polynézia je vo všeobecnosti veľmi kľudné a bezpečné miesto. Je to jedna z najbezpečnejších krajín sveta. Nenachádzajú sa tu jedovaté hady, pavúky či nebezpečné šelmy. Nič čo by vás vedelo ohroziť na živote. Jedine s čím musíte počítať sú komáre, ktorých je dosť hlavne vo vnútrozemí a obzvlášť v daždivom období. Avšak ani toto nemusíte u nás riešiť, pretože máme overené prípravky, ktoré vám zadarmo poskytneme a komáre nebudú žiadnym problémom.

Riziko prírodných katastrof je minimálne limitne blížiace sa k nule. Celý ostrov je chránený barierovým (korálovým) útesom. Hurikány známe v Atlantiku sa u nás v Pacifiku nazývajú Tajfúny avšak vo Francúzskej Polynézii Vám nehrozia, pretože sa nachádzame v tajfúnovom tieni, môžu sa objaviť iba búrky.

Treba si dávať pozor na silné slnko a nepodceňovať jeho silu. Verte nám, vieme o čom hovoríme, keďže sme sa do Francúzskej Polynézie sťahovali v zime, biely ako snehuliaci. Naozaj slnko netreba podceňovať a používať kvalitné no zároveň šetrné opaľovacie krémy pre životné prostredie. Je veľmi dôležité aby ste si nebrali opaľovacie krémy zo Slovenka, pretože vám budú poskytnuté. Nemusíte sa však vôbec báť, že pri faktore 30 by ste sa neopálili.

Čo sa týka živočíchov tak na ostrove nie je nič čo by vás mohlo zabiť alebo nepríjemne zraniť. Najväčšie nebezpečne predstavuje stonožka, ktorej bodnutie sa dá prirovnať k obyčajnému sršňovi, ktorého bežne nájdete v SR. Na stonožku však narazíte výnimočne, prevažne vo vnútrozemí a v noci. Je bojazlivá a zdrhá kade ľahšie. Lagúna a otvorený oceán je však iná liga 😛 Preto cestujete s nami aby ste sa vrátili domov v celku a ideálne so všetkými končatinami 😀 Žartujeme, aj keď u nás žije veľké množstvo žralokov a iných krásnych stvorení, sú to mierumilovné a až nadmieru tolerantné stvorenia. Často však lezieme k nim do “obývačky”, oni sú však veľmi tolerantné stvorenia, pri ktorých však treba dodržiavať zásady slušného správania. Pred každou návštevou lagúny si povieme, čo môžeme na danom mieste stretnúť a ako sa chovať aby nedošlo k ohrozeniu a aby sme naopak neobťažovali miestnych obyvateľov, ktorí v lagúne a v oceáne žijú od čias dinosaurov 😉

S internetovým pripojením tu nie je žiadny problém. Internet je k dispozícií vo väčšine ubytovacích zariadení a reštauráciách. Dokonca vám zabezpečíme miestnu cestovateľskú sim kartu, keďže Slovenskí mobilní operátori vo Francúzskej Polynézii nefungujú aj keď vás budú presviedčať o opaku. To platí hlavne pre Slovak Telekom. Pre vaše pohodlie vám zadarmo poskytneme miestnu cestovateľskú sim kartu s internetom a možnosťou miestnych aj medzinárodných hovorov.

Dôležité kontakty

Medzinárodná predvoľba: +689

Pohotovosť: 15

Námorná pomoc: 16

Polícia: 17

Hasiči: 18